Choď na obsah Choď na menu
 


 

 

Pamätáte časi Shitlera, pardon..Hitlera?  Hrôza však? Okrem koncentračných táborov aj transporty(ináč povedané deporty) boli hrozné...ľudí natlačili do malých priestorov kde museli sedieť a čakať než ich dovezú do „pracovných táborov“?  Ľudia umierali vo vlakoch kvôli, nedostatku hygieny - na týfus?(vo vlakoch bývali aj týždne, takže museli vykonávať potrebu a z toho boli rôzne choroby) 

 

              KONE

 A takto isto umierajú aj zvieratá. Kone napr. natlačia do vagónov, kde sú v malých priestoroch natlačené na seba, idú aj päť dní bez jedla,odpočinku a vody. Kôň bez týchto potrieb vydrží maximálne 24 hodín. Teda bez toho všetkého kone padnú na zem a nedokážu ani vstať, teda ostatné kone ich udupú. Ak ich predsa len neudupú tak to s nimi skončí ešte horšie. Zkolabované kone sú donútené vstať-kopaním a elektrinou. Niektoré zomrú počas cesty...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A čo sa deje na bitúnkoch?? Kone v záchvate stresu vybehnú z vagónov (čím sa môžu opäť navzájom udupať) a teraz sapozrite na obrázok nižšie..hlavne tý čo jete mäso!  Konské mäso jedia Taliani,Francúzi a Belgičania. Kone na jatká sú väčšinou dovážané z Poľska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

že nejete kone? Tak v tom prípade pozrite nižšie..

A toto sa deje aj prasiatkami!!!Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          PRASIATKA

Prasiatka sú chované takisto v malilinkých priestoroch:

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

Priebeh bitúnku u prasiatok: Každú pol-minútu zomrie jedno prasiatko. A to brutálnym spôsobom. To isté čo pri koňoch: zkolabovaniepočas cesty,zlomené nohy, necitlivé kopance. Prasiatku najprv priložia ku krku elektrické kliešte, kopne ho prúd a ostane v strnulom stave 30 sekúnd. Za túto dobu ho musia zabiť. Povesia ho za nohu a podrežú krk. Prasiatko vykrváca...Keďže niekedy sú kliešte priložené na nesprávne miesto, alebo na veľmi krátku dobu.. úbohé prasiatko sa prebudí s hlbokími ranami na krku povesené za nohy a kričí bolesťou..Inokedy miesto klieští, idú prasiatka na bežiacom páse, na konci ktorého ich do hlavy zasiahne 500 voltov.  A toto všetko sa deje aj pred očami ostatných prasiatok!! Vedci dokázali že prasiatka nie sú hlúpe! Keď to vidia pochopia čo ich čaká!!!

 

http://www.differentlife.cz/veget18.jpg